Przejdź do treści

Spacer #1 | Wiosna nad rzeką – odkrywamy miejskie „Serengeti”

To pierwszy spacer z przyrodą i literaturą w tym roku. Już 6 kwietnia, o 9 spotykamy się nad rzeką, a właściwie nad dwiema rzekami naszego miasta.

Gdzie szukać wiosny w Białymstoku? Oczywiście, że najlepiej nad rzeką. To nad Białą i Bażantarką odbędzie się wiosenny wykład terenowy, który poświęcę rzece oraz jej dolinie, i jej dzikim mieszkańcom. Okazuje się, że blisko serca miasta, w pobliżu wielkich osiedli i centrów handlowych, wciąż toczy się dzikie życie. Nie musimy szukać tej przyrody daleko. Jest w zasięgu naszych nóg.

Doliny Białej i Bażantarki, dziś może niepozornych rzek, są takim miejskim Serengeti. Trochę zapomniane, trochę dzikie, niedoceniane są miejscem, które powinno mieć szczególny status na mapie miasta. W czasie pierwszego tegorocznego wykładu będziemy razem czytać o rzekach, poznawać przyrodę i historię Białej i Bażantarki, a jeśli się uda uzyskać wsparcie miejskich służb odpowiedzialnych za gospodarkę odpadami, ulżyć jej trochę i sprzątnąć jej brzeg – tu jeszcze czekam na potwierdzenie.

Do udziału zapraszam wszystkie osoby, które poradzą sobie z pokonywaniem trudnego miejscami terenu. Niestety rodzice z małymi dziećmi w wózkach nie będą w stanie przebyć zaplanowanej trasy. Osoby niepełnoletnie wyłącznie pod opieką i w towarzystwie pełnoletnich opiekunów. Koniecznie załóżcie wygodne buty i coś od deszczu, bo nie wiem jaka będzie pogoda, a prognozy co chwila mówią co innego. A spacer zawsze odbywa się bez względu na pogodę.

Jak zawsze obowiązują zapisy droga email na adres i limit uczestników 25 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Powstanie też lista rezerwowa, jeśli zainteresowanie przerośnie limit. Dokładne miejsce zbiórki zostanie przesłane osobom, które zostaną zapisane na spacer w odpowiedzi email.

Wstęp wolny.

Spacer odbywa się w ramach działania „Mój sąsiad dzik” realizowanego dzięki stypendium artystycznemu Prezydenta Miasta Białegostoku.

Nie odpowiadamy za szkody osobowe uczestników wydarzenia.

Roześlij dalej!