Przejdź do treści

Dziki spacer | Zielonym klinem – tam, gdzie odpoczywał łoś i rosną duże drzewa

Zapraszamy na kolejny spacer po Dzikim Białymstoku. Tym razem powędrujemy białostockim zielonym klinem, tam, gdzie odpoczywał łoś, gniazduje trzmielojad i rosną duże drzewa.

Spacer odbędzie się 12.11, start o g. 10:00, okolice Pałacu Branickich, dokładne miejsce zbiórki zostanie przesłane osobom, które prześlą zgłoszenie. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

Spacer poświęcony przyrodzie i historii miasta Białegostoku, którego trasa będzie przebiegać zielonym klinem, uformowanym przez Park Planty i Park Pałacowy, Park Konstytucji 3 Maja i Las Zwierzyniecki. Zielony klin Białegostoku jest wyjątkowym miejscem na mapie. Od samego centrum miasta możemy nim spacerować aż na jego rubieże, a przy okazji poznać historię Białegostoku. Trasa zacznie się w samym sercu miasta. Stamtąd przejdziemy aż do Lasu Zwierzynieckiego, który przenosi nas z parkowego założenia do lasów grądowych, które dzięki ochronie rezerwatowej coraz bardziej przypominają las o charakterze naturalnym.

W czasie spaceru dowiemy się czego łoś może szukać w centrum miasta, gdzie mieszka puszczyk, gdzie znajduje się najciekawszy pomnik Konstytucji 3 Maja w Polsce, czy w Białymstoku gniazduje trzmielojad i jak ludzie korzystali z Lasu Zwierzynieckiego.

Spacer poprowadzi Paweł Średziński, białostoczanin, autor bloga „Dziki Białystok” – dziki.bialystok.pl oraz artykułów i książek poświęconych przyrodzie „Łoś. Opowieści o gapiszonach z krainy Biebrzy” i „Puszcza Knyszyńska. Opowieści o lesunach, zwierzętach i królewskim lesie, a także o tajemnicach w głębi lasu skrywanych”.

Osoby, które chcą wziąć udział w spacerze są proszone o przesyłanie zgłoszeń drogą elektroniczną na email w terminie do 10 listopada. Maksymalna liczba uczestników – 25 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Roześlij dalej!