Przejdź do treści

Aktualności

Dziki spacer | Odkrywamy tajemnice Lasu Pietrasze

Zapraszamy na kolejny spacer po Dzikim Białymstoku. Tym razem ruszymy do Lasu Pietrasze, który kryje wiele historycznych i przyrodniczych ciekawostek. Obecnie jest jednym z najciekawszych obszarów na mapie miasta. Dawniej był miejscem ćwiczeń wojskowych. Dziś wiele osób wybiera się tutaj na spacer. Oprócz śladów pozostawionych… Dowiedz się więcej »Dziki spacer | Odkrywamy tajemnice Lasu Pietrasze

Budki dla puszczyka

W ramach projektu „Odkrywamy, śledzimy i chronimy faunę Białegostoku”, wspieranego przez Urząd Miasta Białegostoku, Komitet Ochrony Orłów monitoruje efekty ekologiczne naszych działań prowadzonych w poprzednich latach. Jak mówi dr Paweł Mirski: „Jesienią 2022 powiesiliśmy 10 budek dla puszczyka. Mieliśmy nadzieję, że już w pierwszym sezonie,… Dowiedz się więcej »Budki dla puszczyka

Rusza nowy projekt poświęcony faunie naszego miasta

Drogie Białostoczanki i Drodzy Białostoczanie. Właśnie rusza kolejny projekt poświęcony przyrodzie Białegostoku. I szykują się dzikie spacery. Projekt pod nazwą „Odkrywamy, śledzimy i chronimy faunę Białegostoku” jest realizowany przez Komitet Ochrony Orłów dzięki wsparciu Urzędu Miasta Białegostoku. W ramach projektu Komitet będzie monitorował i rozwijał… Dowiedz się więcej »Rusza nowy projekt poświęcony faunie naszego miasta

Kolejne dwa dzikie spacery

Uwaga. Znów będzie dziko. Szykują się dwa dzikie spacery. I to nie byle jakie! Nocny spacer w dolinie rzeki Białej 18 listopada, piątek, o godzinie 18.00 wyruszy kolejna nocna wycieczka. Tym razem poobserwujemy tereny otwarte doliny Białej i Supraśli. Obserwacje będziemy prowadzić z udziałem termowizji.… Dowiedz się więcej »Kolejne dwa dzikie spacery

28 października nocny spacer po Dzikim Białymstoku

W najbliższy piątek dr Paweł Mirski, ornitolog z Komitetu Ochrony Orłów i Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza na spacer przyrodniczy „Jak obserwować nocną faunę?”. Zwierzęta o nocnej aktywności (z przyczyn oczywistych) trudno jest obserwować. Tymczasem, w naszym miejskim otoczeniu, wcale nierzadkie są sowy i nietoperze.… Dowiedz się więcej »28 października nocny spacer po Dzikim Białymstoku

Dziki spacer | Zielonym klinem – tam, gdzie odpoczywał łoś i rosną duże drzewa

Zapraszamy na kolejny spacer po Dzikim Białymstoku. Tym razem powędrujemy białostockim zielonym klinem, tam, gdzie odpoczywał łoś, gniazduje trzmielojad i rosną duże drzewa. Spacer odbędzie się 12.11, start o g. 10:00, okolice Pałacu Branickich, dokładne miejsce zbiórki zostanie przesłane osobom, które prześlą zgłoszenie. Wstęp wolny.… Dowiedz się więcej »Dziki spacer | Zielonym klinem – tam, gdzie odpoczywał łoś i rosną duże drzewa