Przejdź do treści

Spacer #2 | Idziemy do lasu!

W pierwszą sobotę wakacji pójdźmy razem do lasu! Będzie ku temu okazja. Szykuje się kolejny dziki spacer. Odpowiemy sobie na nim na pytanie – Po co nam lasy w mieście? W dobie globalnego ocieplenia i wymierania wielu gatunków okazują się często ostoją dla wielu gatunków roślin i zwierząt. To nie jedyna rola jaką pełnią w miejskiej tkance i sąsiedztwie miasta. To dlatego drugi spacer w ramach inicjatywy Dziki Białystok – „Mój sąsiad dzik” – będzie okazją do poznania naszych miejskich i tuż podmiejskich lasów. Wybierzemy się do jednego z nich, położonego na południu naszego miasta.

Tym razem prowadzącymi spacer będą miłośniczki białostockich lasów, które troszczą się o ich ostatnie skrawki. Elżbieta Sawicka, związana z inicjatywą SupraśLAS, która opowie nam o tym, co można zrobić, żeby lepiej chronić obszary leśne – oraz Małgorzata Snarska, działaczka ze Stowarzyszenia Okolica, która podejmuje działania strażnicze w leśnej tkance naszego miasta.

Spacer odbędzie się w ramach projektu „Mój sąsiad dzik”, a zatem nie zabraknie na nim również opowieści o dzikich mieszkańcach miejskich lasów oraz miejscu lasów w literaturze i historii naszego regionu, które przedstawi w czasie spaceru Paweł Średziński, publicysta i dziennikarz, autor książek poświęconych przyrodzie.

Obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia prosimy przesyłać na

Maksymalna liczba osób uczestniczących w spacerze – 20. Dokładne miejsce zbiórki zostanie przesłane osobom, które zapiszą się i zostaną przyjęte na spacer.

Wstęp wolny. Wydarzenie ma charakter niekomercyjny. Czas trwania 2 godziny. Start, sobota, 22 czerwca, o godzinie 13:00.

Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody osobowe. 

Roześlij dalej!