Przejdź do treści

#DzikiSpacer | Po co nam bagna i rzeczne doliny

25 maja zapraszamy Was na spacer doliną przepięknej, mało znanej rzeki. Jaroszówka jest jednym z najciekawszych skrawków miejskiej i podmiejskiej przestrzeni, gdzie wciąż możemy obcować z dziką przyrodą. Przez kilka wieków leżała na uboczu, w tutejszym uroczysku pojawiali się bartnicy, a do dziś przetrwały również stawy. 

Spacer o splątanej z przyrodą historii tego miejsca poprowadzi Paweł Średziński, inicjator projektu „Dziki Białystok”, publicysta, autor książek poświęconych ludziom i przyrodzie, w tym dwóch książek o Puszczy Knyszyńskiej, opowieści o Rzekach i pierwszej monografii o łosiu, napisanej z perspektywy innej niż łowiecka.

Dolina Jaroszówki zasługuje bez wątpienia na szczególną ochroną. O tym, dlaczego trzeba chronić takie miejsca w mieście i w bliskim sąsiedztwie miasta, porozmawiamy w czasie majowego spaceru.

Spacer odbędzie się 25 maja, w sobotę i zacznie się o godzinie 13:00. Czas trwania do maksymalnie do dwóch godzin. Obowiązują zapisy na spacer – zgłoszenia z podaniem liczby osób prosimy przesyłać na Decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona – maksymalnie 20 osób. Utworzymy jak zawsze listę rezerwową.

Dokładne miejsce zbiórki zostanie przesłane w odpowiedzi na email ze zgłoszeniem udziału. Udział w wydarzeniu bezpłatny.

Spacer odbywa się w ramach projektu – „Co my tu mamy? Przyroda dolin rzecznych Białegostoku”. Projekt jest realizowany przez Komitet Ochrony Orłów dzięki wsparciu Miasta Białystok.

Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody osobowe.

Roześlij dalej!