Przejdź do treści

#DzikiSpacer | Na tropie bobra – czyli po co nam bobry w mieście

Bóbr – wciąż niedoceniany sojusznik w adaptacji do zmian klimatu i najlepszy hydro-inżynier. Chroni nas przed suszą, upałami i pożarami. Naprawia to co zepsuł człowiek. Wykorzystuje swoje umiejętności lepiej niż zastępy ludzi specjalizujących się w zarządzaniu polskimi wodami. Nie obciąża nas kosztami swoich bobrowych inwestycji, poza podtopieniem fragmentu łąki. Jeśli oszacowalibyśmy korzyści płynące z obecności bobra w mieście, to z pewnością przeważyłyby one ewentualne „szkody”.

8 czerwca wybierzemy się nad Dolistówkę, gdzie poszukamy śladów obecności bobrów, dowiemy się więcej o ich życiu, a może nawet znajdziemy pałac na wodzie. Spacer poprowadzi Paweł Średziński, dziennikarz, publicysta i miłośnik przyrody, autor książek poświęconych ludziom i przyrodzie.

Jak zawsze obowiązują zapisy i limit uczestników – maksymalnie 30 osób. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń drogą email na adres Wstęp wolny. Osoby niepełnoletnie wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

Dokładne miejsce zbiórki zostanie przesłane w odpowiedzi na email ze zgłoszeniem udziału. Udział w wydarzeniu bezpłatny.
Spacer odbywa się w ramach projektu – „Co my tu mamy? Przyroda dolin rzecznych Białegostoku”. Projekt jest realizowany przez Komitet Ochrony Orłów dzięki wsparciu Miasta Białystok.

Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody osobowe.

Roześlij dalej!