Przejdź do treści

#DzikiBiałystok | W poszukiwaniu starej sosny i kiełbi w Białej

Zapraszamy na kolejny dziki spacer po Białymstoku. 2 września ruszymy do podmiejskiego Lasu Antoniukowskiego. Odwiedzimy dolinę rzeki Białej i poznamy dzikie oblicze miasta. Dowiemy się dlaczego ogródki działkowe są ważne dla miejskiej przyrody, poszukamy wyjątkowej sosny i kiełbi w naszej miejskiej Białce.

Wykład terenowy poprowadzi Paweł Średziński, historyk i miłośnik przyrody, pomysłodawca inicjatywy Dziki Białystok, autor i współautor książek m.in. „Rzeki”, „Puszcza Knyszyńska” i „Łoś”.

Obowiązują zapisy i limit osób. Czekamy na zgłoszenia od pierwszych 25 osób pod adresem email
Prosimy o podanie imienia i nazwiska, a w przypadku zgłoszenia więcej niż jednej osoby o liczbę dodatkowych osób oraz ich imiona i nazwiska. Osoby przyjęte na spacer otrzymają odpowiedź email z dokładnymi informacjami dotyczącymi miejsca zbiórki.

Ważne! Z racji dość trudnych warunków terenowych na niektórych odcinkach nie będzie możliwości udziału dzieci poruszających się na wózkach. Niepełnoletni mogą wziąć udział w spacerze wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

Udział w wydarzeniu bezpłatny. Spacer odbywa się w ramach projektu „Odkrywamy, śledzimy i chronimy faunę Białegostoku”, wspieranego przez Urząd Miasta Białegostoku, realizowanego przez Komitet Ochrony Orłów. Ma charakter niekomercyjny.

Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody osobowe.

Roześlij dalej!