Przejdź do treści

Dziki spacer | Odkrywamy tajemnice Lasu Pietrasze

Zapraszamy na kolejny spacer po Dzikim Białymstoku. Tym razem ruszymy do Lasu Pietrasze, który kryje wiele historycznych i przyrodniczych ciekawostek. Obecnie jest jednym z najciekawszych obszarów na mapie miasta. Dawniej był miejscem ćwiczeń wojskowych. Dziś wiele osób wybiera się tutaj na spacer. Oprócz śladów pozostawionych przez człowieka, świat przyrody próbuje przejąć ten obszar w swoje posiadanie.

Wykład terenowy poprowadzi Paweł Średziński, historyk i miłośnik przyrody, pomysłodawca inicjatywy Dziki Białystok, autor i współautor książek m.in. „Puszcza Knyszyńska” i „Łoś”.

Obowiązują zapisy i limit osób. Czekamy na zgłoszenia od pierwszych 20 osób pod adresem email Prosimy o podanie imienia i nazwiska, a w przypadku zgłoszenia więcej niż jednej osoby o liczbę dodatkowych osób i ich imiona i nazwiska. Osoby przyjęte na spacer otrzymają odpowiedź email z dokładnymi informacjami dotyczącymi miejsca zbiórki. Z racji dość trudnych warunków terenowych nie będzie możliwości udziału dzieci poruszających się na wózkach. Niepełnoletni mogą wziąć udział w spacerze wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

Udział w wydarzeniu bezpłatny. Spacer odbywa się w ramach projektu „Odkrywamy, śledzimy i chronimy faunę Białegostoku”, wspieranego przez Urząd Miasta Białegostoku, realizowanego przez Komitet Ochrony Orłów. Ma charakter niekomercyjny.

Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody osobowe.

Roześlij dalej!