Przejdź do treści

28 października nocny spacer po Dzikim Białymstoku

W najbliższy piątek dr Paweł Mirski, ornitolog z Komitetu Ochrony Orłów i Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza na spacer przyrodniczy „Jak obserwować nocną faunę?”.

Zwierzęta o nocnej aktywności (z przyczyn oczywistych) trudno jest obserwować. Tymczasem, w naszym miejskim otoczeniu, wcale nierzadkie są sowy i nietoperze. Ponadto dużo ssaków korzysta z osłony nocy do żerowania w mieście, gdy aktywność ludzi jest mniejsza. Jak je wykryć i obserwować? O tym opowiemy na wieczornej wycieczce z dr Pawłem Mirskim (Komitet Ochrony Orłów i Uniwersytet w Białymstoku). Przyjrzymy się metodom takim jak termowizja, fotopułapki i detektorów ultradźwięków, a przy odrobinie szczęścia uda się nam zaobserwować jakieś nocne zwierzęta.

Spotykamy się w piątek 28 października o godzinie 18.00 na dużym parkingu pod kampusem Uniwersytetu w Białymstoku. Stamtąd udamy się do Zwierzyńca. Jeśli ktoś chciałby uczestniczyć w nocnej wycieczce, ale nie uda się w pierwszym terminie, to zapraszamy na kolejną wycieczkę w listopadzie. Zgłoszenia na wycieczkę prosimy kierować na 

Roześlij dalej!