Przejdź do treści

Dziki Białystok na odlocie

Czas odlotów już się zaczął. Chociaż jesień jest powodem do nostalgii, i my ludzie, zostajemy na zimę w mieście, tak jak niektóre gatunki ptaków, to jednak zdecydowana większość jest w trakcie jednego z najtrudniejszych okresów w swoim życiu. Muszą dostać się na zimowiska, a świetnym miejscem na obserwacje spektaklu jesiennej wędrówki w naszym mieście są Stawy Dojlidzkie.

15 października nieformalna inicjatywa Dziki Białystok zaprasza na spacer z ornitologiem Grzegorzem Grygorukiem z Towarzystwa Przyrodniczego „Dubelt”. Współprowadzącym spotkanie będzie Paweł Średziński, artykułów i książek o przyrodzie m.in. „Łoś. Opowieści o gapiszonach z krainy Biebrzy” i „Puszcza Knyszyńska”, który prowadzi projekt Dziki Białystok.

Spotkamy się o godzinie 10:00 na Stawach Dojlidzkich. Dokładne miejsce zbiórki prześlemy osobom, które wyślą zgłoszenie drogą email, na poczta[at]dziki.bialystok.pl

Na zgłoszenia czekamy do dnia 12 października 2022 roku. Prosimy o podanie liczby osób, które będą towarzyszyć osobie zgłaszającej. Obowiązuje limit miejsc. Maksymalnie 50 osób. Czas trwania około 2-3 godzin.

Wydarzenie odbędzie się bez względu na pogodę. Prosimy zabrać ze sobą lornetki i pamiętać o odpowiednim ubiorze, dostosowanym do aury. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział wyłącznie pod opieką swoich pełnoletnich opiekunów.

Roześlij dalej!